• Ana Sayfa -
  • Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi TMGD Hizmeti

Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Sanayi TMGD HizmetiSektör içerisinde birçok eski ve gerçeği yansıtmayan geçersiz Güvenlik Bilgi Formu MSDS (GBF) bulunmaktadır. Yaşanan kazalarda bilgi kirliliği üreten Güvenlik Bilgi Formları yani MSDS’ler sebebi ile yanlış müdahaleler sonucu iş ve işin sağlığı açısından ciddi sonuçlar oluştuğu gözlemlenmiştir.

Kimyasal Değerlendirme Uzmanlarımız (KDU) tarafından son yönetmeliklere uygun, Tehlikeli – Tehlikesiz tüm ürünleriniz için İngilizce MSDS – Almanca MSDS – Türkçe MSDS olarak farklı dillerde ve formlarda hazırlanan Güvenlik Bilgi Formları ile doğru ve güvenli çalışma konusunda profesyonel destek sağlamaktayız.

Güvenlik Bilgi Formlarının (MSDS formu) güncellik süresi maksimum 2 yıldır. Her 2 yılda bir mutlaka güncelleme geçirmelidir. Müşteri talepleri ve farklı gereklilikler halinde çeşitli dillerde çeviri hizmeti ya da sıfırdan yeni Güvenlik Bilgi Formu hazırlama (MSDS hazırlama) hizmeti de sunmaktayız. Ayrıca KKDİK yönetmeliklerine göre; ithal edilen ve imal edilen ürünler için alınan kayıt numaralarının güncel Malzeme Güvenlik Bilgi Formlarında yer alması ve ürün satışı sırasında KKDİK MDF-Ön Kayıt Bildirim numaralarının müşteriye güncel MSDS ile sunulması zorunludur. Bu sebeple MSDS güncelleme – çeviri işlemleri için bizlere hızlıca ulaşabilirsiniz.